تبلیغات
عصر مذهبی - عوامل مهم زمینه ساز ظهور حضرت مهدى (عج)
عصر مذهبی
امام سجاد (ع) : بهترین مردم هر زمان کسانی هستند که منتظر ظهور حضرت مهدی (عج) هستند. بحارالانوار جلد 52 صفحه 122
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 مهر 1389 توسط دهكده تنهایی | نظرات ()
برای مشاهده مطلب به ادامه مطلب بروید

از آنجا كه انقلاب حضرت مهدى (عج) همان انقلاب اسلامى است; منتهى در سطح وسیعتر و عمیق تر و از آنجا كه این انقلاب تكمیل كننده انقلاب پیامبر اسلام ص است یازده عامل مهم در زمینه سازى انقلاب حضرت مهدى (عج) نقش بسزایى دارند.

1 ـ جاذبه قرآن و حقانیت اسلام

همان گونه كه در مثلها آمده «سرانجام حقیقت جاى خود را باز مى كند» تكیه بر حقایق نورانى و استوار و منطقى قرآن و اسلام، این مكتب زنده و غنى و حیاتبخش و سازنده، یكى از عوامل مهم پیروزى است.

امروز تكیه بر چنین مكتب پر مایه و استوار و مقایسه علمى و منطقى آن بر سایر مكتب ها از نظر معنوى بزرگترین عامل حركت و زمینه سازى براى یك حكومت عدل جهانى دارد.

2 ـ علم و اندیشه و به كار انداختن آن

پیشرفت و زمینه سازى براى حكومت ایده آل جهانى اسلام و به رهبرى امام مهدى (عج) یكى از راههاى تحصیل علم ودانش و كاراندازى آن است در صورتى كه این دو بر اساس شناخت و اولوّیتها و كارهاى مثبت و عادلانه به كار رود.در این مورد اسلام اكیداً سفارش فرموده است. پیامبر خدا ص فرمود:

هر چیز اساس و پایه اى دارد. پایه این دین (اسلام) فهم و شناخت است و موضع گیرى یك مسلمان فهیم و داراى شناخت در برابر شیطان و هرگونه فساد، محكمتر و بیشتر از هزاران مسلمان بدون شناخت است.

3ـ استقامت و پایدارى و شجاعت

در صدر اسلام ; استقامت و پایدارى و شهامت پر توان مسلمانان در برابر تندبادهاى حوادث، از عوامل پیروزى بود. اینك نیز براى پیروزى در نیل به تكمیل اسلام به حضرت مهدى (عج) نیاز به صبر و پایدارى است .

4 ـ زهد و رعایت اخلاق و حقوق

رعایت اخلاق نیك نسبت به یكدیگر در برخوردها و تمام ابعاد زندگى و رعایت حقوق جانى و مالى و عرضى و... كه عالیترین نقش را در جذب دیگران و نفوذ در دلها دارد، از عوامل مهم گسترش اسلام در صدر اسلام بوده است. اخلاق پیامبر ص و امامان ع و شاگردانشان بسیارى از گردنكشان را به سوى اسلام پر مهر و صفا جلب كرد و موجب تقویت مسلمانان گردید.

براستى اگر همه شاخه هاى اخلاق اسلامى، رعایت گردد، بهترین زمینه سازى براى ظهور امام زمان (عج) خواهد بود.

5 ـ ایمان و توكل به خدا

روحیه قوى و اطمینان قلب و اعتماد به نفس از عوامل سازنده و پیش برنده و زمینه ساز و سوزاننده موانع سر راه است، یك چنین روحیه و آرامش و استوارى قلب در سایه ایمان به خدا و توكل به او به دست مى آید كه دعا و مناجات و نماز و روزه تقویت كننده چنین ایمان و توكلى است.

6 ـ تعاون و همكارى

7 ـ برخوردها و روشهاى منطقى با یكدیگر

8 ـ توجّه به طبقه و قشر مستضعف

9ـ اتحاد و انسجام مسلمانان

10 ـرهبر شایسته

11 ـ لزوم برنامه ریزى
سایت بزرگ ستاره زرین
درباره وبلاگ
به نام خدا
با سلام
ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد عرض می كنم . امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده ی شما قرار گیرد . من با تبادل لینک موافقم در صورت تمایل منو لینک کنید بعد خبرم کنید تا منم شما رو لینک کنم در ضمن نظر فراموش نشه .
السلام علیک یا ابا صالح المهدی (عج)
*گفتم که خدا مرا حیاتی بفرست طوفان زده ام مرا نجاتی بفرست
فرمود که با زمزمه یا مهدی نذر گل نرگس صلواتی بفرست*
التماس دعا
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ چیست ؟
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به سعید غلامی می باشد.